Domů > Reklamní články

Hlášení pojistné události, dejte si na něm záležet a vyhnete se starostem


velikost textu:
     
6.dubna 2016 20:08
 
Pokud vás na silnici potká nehoda, nezbývá vám nic jiného než zatnout zuby a jít ji řešit. Často se však stává, že domluva s další řidiči není tak hladká, abychom nepříjemnosti mohli co nejrychleji přejít a my mohli řešit, co opravdu potřebujeme. K tomu nám mohou pomoci některé z následujících tipů.

AXA

Získejte všechny důležité údaje o řidiči a jeho vozidle

Pojišťovny logicky hledají štěrbiny v popisu nehody, aby mohli platit jen co nejméně, chybějící podpis, fotodokumentace či číslo pojistné smlouvy pojistitele druhého řidiče může být dokonce důvodem k odmítnutí vyplacení pojistného plnění. Proto je v zájmu poškozeného řidiče, aby všechny údaje o pojistné události nahlásil co nejdříve. Pokud druhý řidič údaje odmítne vydat, neváhejte přivolat na místo policii, budete v právu, má totiž ze zákona povinnosti je poskytnou.

Využijte Evropský záznam o dopravní nehodě

Struktura záznamu o dopravní nehodě není zákonem ukotvená, ovšem využití evropského formuláře poskytuje mnoho výhod. Především je to jeho jazyková univerzálnost, každý bod v Češtině odpovídá pořadím bodům v cizím jazyce, a tak je díky němu výrazně zjednodušena komunikace při haváriích v zahraničí, nebo i v Česku při nehodách s cizinci.

Záznam obsahuje všechny náležitosti popisu dopravní nehody a je široce podporovaný pojišťovnami po celé Evropě. Pokud můžete, mějte ho na vašich cestách stále při sobě, odpadne Vám spousta zjišťování a stresu.

Kontaktujte asistenční linku vaší pojišťovny

Většina českých pojišťoven má zřízeny vlastní asistenční linky pro pomoc řidičům při likvidaci jejich nehody. V případě naší pojišťovny AXA je to linka 292 292 292. Linku můžete kontaktovat non-stop a dostat okamžitou pomoc včetně všech informací, co potřebuje pro co nejpohodlnější vyřízení pojistné události.

Bližší informace o zákaznické lince včetně dalších údajů o podmínkách našeho havarijního pojištění a povinného ručení naleznete na našich webových stránkách. 
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 21:49:35
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku