Domů > Reklamní články

Ojetý automobil byste si měli ještě před nákupem důkladně prověřit


velikost textu:
     
12.května 2016 10:35
 
Společnost Cebia zabývající se prověřováním automobilů zveřejnila statistiky, podle kterých až polovina automobilů na českých silnicích má upravený stav najetých kilometrů. To je známá věc, o níž se mluví již delší dobu. Nicméně nesprávný počet najetých kilometrů na tachometru může způsobit nemalé problémy. Zakoupíte předražené vozidlo, které by vás při nestočených kilometrech vyšlo o desítky tisíc korun méně. A s nákupem ojetého auta, jehož tachometr byl pod rukama podvodníků, je spojený také s bezpečnostními riziky.

Škoda

Když má automobil ve skutečnosti najeto 250 000 kilometrů, ale na tachometr září 100 000 kilometrů, pravděpodobně nebudete počítat s výměnou některých součástek, které jsou opotřebené. A ve výsledku se vám automobil na servisních úkonech prodraží o desítky tisíc korun za opravy. Budete si říkat, že není možné, aby po 100 000 najetých kilometrech už odešla daná součástka - např. rozvody, vstřiky nebo něco na podvozku. Ani nebudete mít tušení, že vaše žihadlo je v o horším stavu než jste předpokládali. Naštěstí existuje účinný způsob, jak můžete odhalit manipulaci s ukazatelem kilometrů.

Kontrola historie auta podle VIN kódu

Existuje portál www.zkontrolujsiauto.cz, kde se provádí online kontrola historie auta. Stačí zadat VIN vozidla. Zaměřte se především na podezřelé výkyvy nájezdu kilometrů, tzn. když vývoj stavů tachometru netvoří logicky rostoucí řadu, nebo některé období není záznamy pokryto. Ideální je, když je známý minimálně 1 stav tachometru za rok. Hlavní výhodou je, že vám portál zobrazí všechny dostupné skutečnosti z historie vozidla, , jako jsou servisní úkony, záznamy o poškození, informace o výrobce vozidla, tudíž si můžete projít vše, co váš automobil zažil.

Velice často se snaží prodejci maskovat, že s kilometry nějak manipulovali. Ale když potom usednete za volant a překvapí vás příliš opotřebovaný volant či interiér, potom vás už napadne, že něco není v pořádku. Ale pozor, pro zkušeného podvodníka není problém pár opotřebovaných plastů a gumových krytek pedálů na vrakovišti vyměnit a nic nepoznáte.

Investovat byste měli spíše do ojetých vozidel, které mají autobazary ve svém vlastnictví a které mají zjistitelnou historii. Slušné bazary většinou garantují vrácení peněz, pokud odhalíte nějakou závadu. Kdybyste kupovali automobil od prostředníka, v případě nějaké vady byste museli reklamaci uplatňovat u původního majitele. A to by mohla být dlouhá a nakonec neřešitelná cesta.

Už víte, jak poznat stočené kilometry, a tak se můžete pustit do nákupu ojetého vozidla. Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:43:04
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku