Domů > Reklamní články

Aktivní dovolená vlastním autem: Jak vybrat střešní nosiče


velikost textu:
     
15.srpna 2016 12:20
 
Vyrazit na dovolenou vlastním autem třeba i do vzdálených destinací k moři dnes není žádný zvláštní luxus. Spousta z nás ale nechce trávit čas pouze poleháváním na pláži. Milujeme pohyb a rádi si ho dopřejeme v různých podobách jak v létě, tak i v zimě. To s sebou samozřejmě nese i jakousi povinnost vzít si vlastní vybavení. Jen málokdo má velký automobil, který zvládne pojmout všechny věci do svého interiéru. I proto se vyplatí sehnat kvalitní střešní nosiče a boxy. Co všechno tedy brát v potaz při jejich výběru? Právě na tuto otázku se soustředíme v následujících řádcích.

Petr Buček

Ujasněte si priority

V první řadě je zapotřebí vědět, jaké vybavení budete nejčastěji využívat. Jinými slovy, střešní nosiče je nutné volit podle toho, jaké sportovní aktivity plánujete. Je jasné, že na kolo existují zcela odlišné nosiče než na lyže. Optimální je vybírat základ nosiče, na který následně přimontujete další komponenty určené buď na zimní výbavu, anebo naopak na letní. U nosičů na kola je nezbytné myslet i na pohodlné uchycení bicyklů. Jestliže volíte nosiče na lyže, je třeba přemýšlet i o tom, zdali se do nich vlezou i snowboardy. Většinou tomu tak ale je, nicméně existují modely, jež jsou určeny pouze pro lyže. U letních variací není od věci přemýšlet i o převozu lodě. Pro ty existují speciální úchyty. Zapomenout nelze ani na klasické střešní boxy, jež jsou uzavřené a převážené předměty jsou ochráněny i proti dešti, případně sněhu.

Celková nosnost

Poměrně důležitým ukazatelem je celková nosnost konkrétního modelu. U kol se většinou uvádí jejich počet, který můžete do daného zařízení uložit. Stejně tak by tomu mělo být i u lyží a snowboardů. Pokud si vybíráte střešní box, počítejte s tím, že u něj bude celková nosnost uvedena stejně jako celkový objem. Mnohdy není od věci se přímo zeptat u prodejce, kolik párů lyží se do boxu vejde. Nosiče určené pro lodě jsou často konstruovány tak, že pojmou jeden nebo dva kusy. Opět záleží na druhu lodí.

Umístění nosiče

Dalším důležitým aspektem je výběr druhu nosiče. U lyží je situace jasně daná. Prostě a jednoduše jsou umístěny na střeše automobilu, přičemž se dávají přímo do uzamykatelných klipů. Stejně tak i klasické uzavíratelné střešní boxy najdeme pouze na střeše. Naopak kola jsou z pohledu převozu mnohem variabilnější. Jestli se s nimi nechcete tahat a vytahovat je do výšky, vyplatí se nosič na tažné zařízení, který je elegantně připojen k automobilu. Výška vozu tak zůstane stejná, jen délka bude právě o zařízení vyšší. Počítat také musíte s tím, že se nedostanete do zavazadlového prostoru bez odmontování nosiče.

Kvalita a bezpečnost

Důraz je nutné klást i na vysokou kvalitu nosičů. Mnohdy se na trhu nacházejí nejlevnější provedení, která svým provedením rozhodně nepřesvědčí. I proto je zapotřebí přečíst si, jaké atesty konkrétní střešní nosiče splňují. Fakt, že jsou určité modely schopny splnit tyto normy, souvisí také s bezpečností. Ukotvení musí být jednoduché a maximálně pevné. Jízda nesmí být přítomností nosiče nijak narušena. Není od věci dbát i na značku. Právě ta se totiž může stát zárukou kvality i bezpečnosti. Výbornou volbou jsou například střešní boxy Thule. Z ostatních tradičních výrobců jmenujme třeba ještě společnosti Hakr, Neumann a další.

Nakupujte u specialisty na nosiče a střešní boxy

Jestliže se rozhodujete pro nákup střešního boxu nebo jakéhokoli nosiče, můžete si vybrat z pestrého sortimentu eshopu stresninosice.cz, který vlastní společnost Střešní nosiče BöHM s.r.o. Pokud si nevíte rady nejen s výběrem a potřebujete poradit, vyškolený personál této firmy vám poskytne cenné informace. Prohlédnout si zboží můžete i ve dvou pražských kamenných prodejnách. 

REKLAMNÍ ČLÁNEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:14:54
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku