Domů > Reklamní články

Sháníte zimní pneu? Přečtěte si recenze


velikost textu:
     
5.září 2016 16:39
 
Zákon říká, že zimní pneumatiky je potřeba mít obuté mezi 1. listopadem a 31. březnem, pokud je na silnici sníh, led nebo námraza. Mnoho lidí si tedy z této interpretace vykládá, že si kupovat zimní pneu vlastně vůbec nemusí. To je sice pravda, ale jen pokud nebudete ve sněhu, ledu a námraze vůbec vyjíždět. A na to nemůžete spoléhat.

TCS

Z toho důvodu je tedy nejvyšší čas zaměřit se na výběr pneumatik. Na trhu je široká škála různých druhů, které se liší cenou i kvalitou. Rozhodně nemusíte kupovat rovnou ty nejdražší, i levnější varianta může být dostačující, když budete u výběru přemýšlet.

Nejdříve zvažte, co vlastně požadujete. Kde budete v zimě jezdit, jak často a kolik peněz chcete investovat. Počítejte s tím, že vám zimní pneu vydrží čtyři roky, déle se nedoporučují používat, i kdyby byl dezén ještě dost hluboký (minimálně 4 mm). Materiál totiž stárne a ztrácí své vlastnosti.

Odborníkům asi není třeba radit, laici však nemají chuť se zabývat detaily, jako jsou typ dezénu (symetrický, asymetrický a směrový) nebo rychlostní index. Bohatě postačí podívat se na EU štítek, který udává tři základní vlastnosti:

· Spotřeba paliva (A je nejúspornější, G nejméně úsporná varianta)

· Přilnavost za mokra (A nejúčinnější, G nejméně účinné)

· Vnější hluk (1 nejtišší a 3 nejhlučnější)

Pak by vás měly zajímat recenze uživatelů a test zimních pneumatik. Dobré testy zveřejňuje celá řada organizací – např. ADAC či AUTOKLUB ČR. Jejich popis je srozumitelný i pro laiky. Na oficiální testy výrobců se raději moc nespoléhejte, protože jsou obvykle prováděny v laboratorních podmínkách, které se od reálného světa značně liší. Mnohem více vám řeknou recenze opravdových uživatelů.

Velký test zimních pneu 2016 najdete na webu www.test-pneumatik.cz, kde mezi sebou sdílí recenze lidé, kteří mají s pneumatikami skutečné zkušenosti. Hodnotí chování na suchu, na mokru, jízdu na hraně, opotřebení, hlučnost i zpětnou vazbu. Nechybí informace o tom, na jakém autě je testovali, protože i to hraje svou roli. 
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 18:01:44
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku