Domů > Reklamní články

Povinné ručení chrání i vaše blízké


velikost textu:
     
29.září 2016 15:39
 
Platit povinné ručení musí podle zákona každý majitel nějakého vozidla. V případě nehody je z něj vyplácena škoda třetím osobám, což jsou nejen lidé jedoucí v ostatních autech, ale i vaši spolujezdci. Není tohle dostatečný důvod k důkladnému výběru ručení?

Petr Buček

Řidiči často berou pojištění z provozu vozidla (zkráceně povinné ručení) jako formalitu, a tak se chytnou nejlevnější nabídky, kterou uvidí. V případě nehody se pak nestačí divit. Pojišťovna jim nechce zaplatit nic, nebo jen velmi nízkou částku. Nechcete, aby to byl i váš případ?

Volte známou pojišťovnu a čtěte pojistné limity

Riziko, že vám pojišťovna nebude chtít vyplatit, co vám náleží, je vyšší u méně známých společností. Proto je lepší zařídit si povinné ručení u známější pojišťovny, jejíž spolehlivost je prověřována zákazníky spoustu let. Menší pojišťovny bez dlouhé historie sice mohou být stejně spolehlivé jako velcí hráči, ale dopředu to prostě nepoznáte.

Nabídky pojišťoven se liší také podle toho, kolik peněz vám v různých situacích dají. Proto je důležité prostudovat si limity pojistného plnění a zvážit, jestli nebude lepší platit o něco víc a zařídit tak svým spolujezdcům více peněz v případě nehody. Dívejte se i na to, jaké služby jsou v pojištění zahrnuty. Například někdy tam bývá pojištění předního skla, jindy ne.

Povinná ručení od různých pojišťoven si snadno srovnáte na TopSrovnání.cz. Máte tam pohromadě nabídky s různými limity plnění i službami. Vyberte si, co vám vyhovuje.

Jaký model platby pro vás bude nejvýhodnější?

Standardně se cena ručení vypočítává podle vlastností auta i řidiče. Bere se ohled na výkon vozidla, předchozí nehody a další aspekty. Pokud jezdíte málo, může vám přijít nespravedlivé, že zaplatíte stejně jako někdo, kdo své auto využívá denně. A proto přichází pojišťovna Allianz jako první v tuzemsku s revolučním modelem výpočtu ceny. Od 1. října bude možné si u nich zařídit povinné ručení s ohledem na počet ujetých kilometrů. Chcete-li vědět, co by se víc vyplatilo vám, pomůže vám povinné ručení kalkulačka.

Za kvalitní ochranu nemusíte utratit jmění, jen je nezbytné u výběru přemýšlet.

Reklamní článek
Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:56:50
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku