Domů > Reklamní články

Autovrakoviště na Moravě provede ekologickou likvidaci vašeho vozidla zcela zdarma


velikost textu:
     
28.listopadu 2016 11:34
 
Přijít při nehodě o auto je samo o sobě tragickou záležitostí. Bohužel se na tuto událost nabalují další a další problémy, které je třeba řešit. Jednou z palčivých otázek je, co udělat s vrakem. Poradíme vám, jak se nepoužitelného automobilu zbavit zdarma a ekologickým způsobem.

Petr Buček

Dopřejte vašemu vozu důstojný odchod

Možná máte pocit, že na nepojízdném vraku již nezáleží, ve skutečnosti by vám však ještě mohl přidělat problémy. Kdysi bylo skutečně možné nechat si nepotřebné auto jen tak stát na dvorku, nebo je prostě „odložit“ někde ve škarpě, po změně legislativy by vás však podobný postup přišel na pěkné peníze. Každému majiteli vozidla totiž ze zákona vyplývá povinnost provést ekologickou likvidaci vraku. 

Pokud tuto nutnost opomenete, Správa služeb na to dříve či později zareaguje a zanechá vám výzvu. Jestliže ji budete ignorovat, vozidlo zlikviduje, ovšem za značnou sumu, a bude vám také hrozit pokuta v řádech až desítek tisíc. Ekologická likvidace vozidel zdarma zní jistě lépe, že?

Jak probíhá správná likvidace vraku?

Ekologické vrakování vozidel všech značek zcela zdarma poskytuje Autovrakoviště Morava sídlící v Olomouci. Svěříte-li mu do rukou svůj vůz, budete mít jistotu, že se vydá na tu správnou cestu do automobilového nebe. Nejprve z něj budou odsáty všechny zbytkové kapaliny, které škodí životnímu prostředí, a poté bude vůz rozebrán na jednotlivé součástky. Zbude z něj pouhá kostra, prázdná karoserie, kterou kvalifikovaní odborníci rozřežou na kusy. 

Veškeré součástky, které zůstanou po likvidaci vozidel, jako jsou plasty, jednotlivé druhy kovů a kapali, guma, smíšený odpad, autobaterie, pneumatiky a airbagy, budou nakonec zlikvidovány způsobem určeným pro ten který materiál.

Svěřte vůz jen do dobrých rukou

Při výběru vhodného vrakoviště se soustřeďte na ty, které vlastní platný certifikát na ekologickou likvidaci vraků. Pokud svůj vůz přenecháte jakékoli firmě, aniž byste si ověřili, zda je k takové likvidaci způsobilá, dostanete se do situace, kdy již nemáte automobil, ale při jeho odhlášení z evidence tuto skutečnost nemůžete prokázat. 

Důsledky? Za nevyřazený vůz budete muset i nadále platit povinné ručení. Tak zbytečné výdaje skutečně nikdo nepotřebuje, zvláště když je třeba šetřit na nové auto. Pro likvidaci potřebujete pouze velký technický průkaz a jakýkoliv průkaz totožnosti. V případě, že je vaše auto již zcela nepojízdné, můžete se s vrakovištěm dohodnout také na odtahu. Pokud se naopak ještě dá využít alespoň na součástky, autovrakoviště zdarma vám nabídne i odkup. 

Reklamní článekDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:26:09
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku