Domů > Reklamní články

Povinné ručení obsahuje mnohem více výhod, než si myslíte


velikost textu:
     
25.května 2017 14:10
 
Povinné ručení znají všichni vlastníci motorových vozidel velmi dobře. Bez něj nemohou ani legálně vyjet na silnici. Jak už název napovídá, je pojištění povinné. Dnes se nároky zákazníků stále zvyšují, a proto pojišťovny přidávají k povinnému ručení stále více asistenčních služeb a dalších výhod. Jak zjistíte, co je pro Vás vlastně nejvýhodnější?

Bezvafinance.cz

Na ceně záleží

Pokud si zařizujete povinné ručení, vyplatí se porozhlédnout se po více možnostech a sestavit si pro sebe tu nejvýhodnější. Na internetu je k dispozici nejedna kalkulačka povinného ručení vozidel, která Vám s tím pomůže. Hlavně, co se týče ceny. Ale v ní může být ukryta řada dalších výhod. Jaké to jsou?

Záleží na tom, kolik jste ochotni si připlatit. Pojišťovny nabízí balíčky základní, rozšířené a většinou i exkluzivní. Může se to zdát na první pohled jako mrhání peněz. Jenomže, jak se říká, náhoda je blbec a nikdy nevíte, co se může přihodit. Leckdo si pak nadává, že šetřil a nekoupil si radši i připojištění proti hlodavcům nebo vysoké.

Na co mám nárok?

Jaké jsou základní asistenční služby, které by rozhodně Vaše povinné ručení mělo obsahovat?

  • Telefonická pomoc – Pokud řidič havaruje a neví si rady, může zavolat linku pojišťovny. To samé může učinit i v případě toho, že se ztratil a potřebuje navigovat.
  • Náhradní vozidlo – Havarovali jste a auto jste museli dát do opravny. Přesto stále potřebujete něčím jezdit. Bude Vám na několik dní (počet se liší, záleží na poskytovateli) půjčen automobil.
  • Záměna a zamrznutí paliva – Pokud se Vám jedna z těchto nepříjemností stane, pojišťovna zaplatí odtah do servisu nebo opravu. Málokdy oboje zároveň, většinou jednu z těchto služeb musíte zaplatit, ale pořád se to vyplatí.
  • Porucha – Pokud Vaše auto není příliš staré (limit se pohybuje kolem stáří deseti let), hradí pojišťovna i opravu, případně odtah vozidla.
  • Další nepříjemnosti – Zaútočili na motor Vašeho auta hlodavci nebo se Vám vybila baterie? I při těchto nepříjemnostech Vám v rámci povinného ručení může pomoci pojišťovna.

Co oceníte v zahraničí

Porouchalo se Vám auto v zahraničí. V horším případě došlo k nehodě. Navíc v zemi, jejíž jazyk neovládáte. Naštěstí i na to dnes pojišťovny myslí. Zajistí Vám přes telefon tlumočení, díky kterému se lépe domluvíte s ostatními účastníky nehody. Navíc Vám případně poskytnou kontakt na blízkou autoopravnu a ubytování.

Občas se může stát, že Vás jako cizince chtějí, lidově řečeno, vzít na hůl. Díky možnosti využít právní poradenství zdarma se ovšem řidič nenechá tak snadno nachytat.  

Kdo co nabízí?

Nabídky jednotlivých pojišťoven se liší. Projděme si teď čtyři velké hráče na trhu a ukažme si, co oproti ostatním nabízí zvláštního. Každá má totiž několik specifických asistenčních služeb. Při sjednávání se nebojte použít moderní technologie, některé pojišťovny dávají slevu za vyřízení povinného ručení online.

Generalli – U ní jste pojištěni i při útoku zvěře na Váš automobil. Jde jak už o zmiňované hlodavce nebo zvěř, se kterou utrpíte srážku na silnici.

Alianz – Není úplně běžné, aby Vám pojišťovna pomohla s vyplněním Záznamu o nehodě. Pro některé řidiče je tento formulář zbytečně komplikovaný a tato služba jim ulehčí práci.

UNIQA – Při hrazení škod Vám umožňuje sledovat vše transparentně a on-line, tudíž máte velmi dobrý přehled, co se zrovna s Vaším vozem děje. Navíc můžete rovnou zkontrolovat, zda bylo provedeno všechno, co jste požadovali.

ČSOB pojišťovna – Tato pojišťovna se snaží předcházet i poněkud netradičnějším situacím. V případě, že vozu dojde palivo, zajistí jeho dovoz na místo. Navíc při ztrátě klíčků Vám odemknout dveře a není se třeba do auta dobývat.

Nebojte se se ozvat

Mnoho řidičů většinou vůbec netuší, že k povinnému ručení mají zdarma i další asistenční služby. To je ovšem velká škoda, protože díky nim mohou v případě problémů ušetřit desítky tisíc. Rozhodně se tedy nesmíte bát si o Vaše výhody říct. Předtím, než si pojištění zařídíte, všechno si pečlivě spočítejte v kalkulačce povinného ručení.

REKLAMNÍ ČLÁNEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:55:32
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku