Domů > Reklamní články

Na dovolenou bez cestovky


velikost textu:
     
16.srpna 2017 14:07
 
Jste dobrodružná povaha a už vás nebaví cestovat s cestovkou, která vám nalinkuje celý pobyt. Vyjeďte bez cestovky. Dnes v době internetu není problém si vše zařídit z pohodlí domova. Jak si takovou cestu zorganizovat, se dočtete v našem článku.

Avis

REKLAMNÍ ČLÁNEK

K vycestování do zahraničí, ale i po Česku je celá řada příležitostí. Můžete si hlídat First Minute nebo Las Minute zájezdy, hledat destinace na slevových portálech, využít služby Buy nad Fly a nebo se můžete vydat “na blind”, bez jakékoliv organizace a řešit věci za pochodu. A právě tahle možnost se v posledních letech u Čechů velmi rozrostla a je to tomu jedině dobře.

Proč vyjet “na blind”?

Dvolená na blind je spojená se svobodou, nezávislostí a adrenalinem. Nikdy nevíte, kde budete spát, co bude další den a zároveň si tohle všechno můžete řídit vy, nikdo jiný. Pokud se vydáte na dovolenou na vlastní pěst jste to vy, kdo si tvoří program celé dovolené.

Kouzlo internetu

V současné době není na Internetu nic, co byste na něm nenašli. Pro cestování je to hotový zázrak. Najdete na něm levné letenky, informace o ubytování, historii destinace, kam chcete vyrazit. Jsou na něm mapy, kurzy měn, aktuální počasí a také fotogtafie míst.

Co si na internetu jistě vyhledejte jsou zkušenosti jiných cestovatelů, kteří zemi, do které se chystáte, už navštívili. Zjistíte tak nejen jak to v zemi funguje, na co si dát pozor, ale také co musíte rozhodně vidět nebo vyzkoušet.

Nezapomeňte na pojištění

Na cestovní pojištění se rozhodně nevyplácí zapomínat. A je jedno, jestli volíte cestovaní s cestovkou nebo bez ní. Podle odborníků je dobré si sjednat individuální pojištění, nejen, že víte, co všechno pojištění obnáší, ale také si můžete sami vybrat co v něm chcete mít.

V současné době už není problém si nechat udělat typizovaný druh pojištění, které je ušité klientovi přímo na míru. To jsou takové balíčky pojištění určené například rodinám s dětmi, seniorům, sportovcům nebo individuálním cestovatelům.

Chystáte se dovolenou strávit velmi aktivně a adrenalinově, pak si sjednejte ještě pojištění odpovědnosti. Myslete na to, aby vaše pojištění pokrývalo veškeré aktivity, které plánujete na své dovolené.

Přemisťujte se pohodlně

Patříte mezi ty, kteří neposedí na jednom místě? Nejen v zahraničí, ale i u nás v Česku je stále více možností, kde si vypůjčit dopravní prostředek. Mezi klasické patří autopůjčovna, ale stále více jsou k vidění i půjčovny jízdních kol, koloběžek nebo skútrů.

Díky těmto službám můžete pohodlně procestovat celé město, zemi nebo ostrov. Můžete tak na dovolenou dojet v klidu letadlem, vlakem nebo autobuse a pak v místě své dovolené už využívat půjčeného auta nebo kola.

Nechcete riskovat? Zvolte cestovní kancelář

Nejste úplně dobrodruh, nejste si jistí komunikací v cizím jazyce nebo se bojíte, že bude všude plno? Nebo se prostě během dovolené nechcete o nic starat? Obraťte se na cestovní kancelář, Ta vám zařídí dopravu, ubytování i stravu. Nabídnou různé výlety i aktivity. Zkrátka si budete jen užívat a o nic se nestarat.

Cestovní kancelář si ovšem dobře vyberte. Pročtete si reference, zjistěte si jak dlouho funguje a pročtěte si také různá diskuzní fóra, kde vybranou CK hodnotí spokojení nebo nespokojení klienti. Osobní zkušenosti jsou ty nejdůležitější.Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:24:35
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku