Domů > Reklamní články

Přezouvání na zimní pneu se blíží: Jaké jsou top 3 zimní pneu?


velikost textu:
     
29.září 2017 10:39
 
Když se podíváme za okna, ještě stále se na nás culí babí léto. Teploty jdou ale citelně směrem dolů a zima se neúprosně blíží. Pro motoristy se toto období nese v duchu přezutí letních pneumatik na zimní. Učinit je tak třeba optimálně do začátku listopadu. Čekat na přezutí až do doby, kdy budou hlásit trvalejší mrazy a sněžení, by představovalo zcela zbytečný hazard. Pokud aktuálně sháníte nové pneumatiky, rozhodně se vyplatí vsadit na některé nejnovější modely. Že nevíte, o jaké se jedná? Nevadí! V následujících řádcích si přiblížíme 3 top pneumatiky pro letošní zimu.

Continental

Continental WinterContact TS 860S

Máte doma výkonné auto, které se zaslouží tu nejlepší péči? Pokud ano, vsaďte na dezén Continental WinterContact TS 860S. Určen je hlavně pro sportovně laděná auta s vysokým výkonem typu BMW M, Audi Sport anebo Mercedes Benz AMG. Continental se snaží v poslední době jít cestou konceptu pneumatik určených na míru určitého druhu vozů. Dezén TS 860 například nabízí varianty i pro osobní auta patřící do střední třídy. V čem tedy tkví hlavní přednosti zimní pneumatiky Continental WinterContact TS 860S? Poskytují především:

- maximální komfort při jízdě,

- vynikající výkon na sněhem pokryté vozovce,

- optimální handing na suchém povrchu,

- snížení aktuální spotřeby vozu.

Dezén je charakteristický spoustou nejrůznějších hran a drážek. Odvod vody i břečky je tak zajištěn a zaručena je okamžitá trakce. Valivý odpor je přitom minimální, což má pozitivní vliv na spotřebu.

Michelin Alpin 5

Hledáte všestrannou pneumatiku, která se dokáže bez potíží přizpůsobit jak suchým, tak i mokrým povrchům? Pak vsaďte na Michelin Alpin 5. Tento dezén byl zkonstruován na základě statistik v několika evropských zemích hovořících o nehodovosti na suchých i mokrých silnících v zimě. Hlavními přednostmi těchto pneu jsou:

- maximálně tichý chod,

- optimální odezva při řízení na suchu i mokru,

- rezistence vůči aquaplaningu,

- rychlá odezva na zmrzlém povrchu a sněhu.

Charakteristické jsou tyto zimní gumy také tím, že jejich základ tvoří zcela unikátní směs pryže už čtvrté generace Helio Compoud. V pneumatikách je i vyšší obsah siliky zajišťující maximální bezpečnost.

Semperit Speed-Grip 3

Značka Semperit se vytáhla s dezénem Semperit Speed-Grip 3, jež je označován přímo tímto výrobcem jako zimní atlet. Kvality těchto zimních pneumatik jednoznačně vyniknou především na sněhu a zamrzlém povrchu vozovky. Design je předurčuje k mnohem lepšímu gripu. Nabízejí zejména:

- minimální brzdnou dráhu,

- předvídatelné chování i na zledovatělém povrchu,

- rezistenci vůči aquaplaningu,

- optimalizované chování na sněhu.

Vynikající směs, z níž jsou pneumatiky vyrobeny, vznikla díky spolupráci Semperitu s mateřskou společností Continental. Zapomenout nemůžeme ani na velmi příznivou cenu těchto gum. 

REKLAMNÍ ČLÁNEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 17:28:31
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku