Domů > Reklamní články

Přechod z autoškoly k samostatnému řízení - na co si dát pozor?


velikost textu:
     
20.února 2019 17:15
 
Naučit se řídit v autoškole za pomoci instruktora je jedna věc, ale řídit zodpovědně na vlastní nebezpečí po dokončení autoškoly je věc druhá. Drtivá většina lidí dnes dělá řidičský průkaz kolem osmnáctého věku, samozřejmě najdou se i ti, kteří se pustí do jízd v autoškole až ve věku pozdějším.

Nobe.cz


Ať už si řidičský průkaz děláte kdykoli, musíte mít neustále na paměti, že vás autoškola jen připraví na silniční provoz, ale v běžném reálném provozu to bude zase trochu jinak. Pojďme si říct, na co si dát po přechodu z autoškoly k samostatnému řízení pozor.

Nenajíždějte předčasně do levého pruhu

V autoškole instruktoři velmi často nutí své studenty přejet co nejdříve do levého pruhu. Samozřejmě neučí to všichni instruktoři, ale stává se to velmi často. Lidé vycházející autoškolu mají včasné přejetí do levého pruhu zafixované, proto to dělají i při zvládnutí autoškoly. Jenže tím jen zbytečně překáží jiným řidičům. Sice přejíždět do levého pruhu na poslední chvíli není nejbezpečnější, ale příliš včasné přejíždění do levého pruhu taky ne.

Držíte se až úzkostlivě rychlostních limitů

Dodržovat předpisy se rozhodně má, ale u rychlostních limitů lze říct, že jsou spíše jakousi teorií. V běžném provozu může dojít na mnoho situací, kdy je třeba rychlostní limity porušit. Například když na dálnici bude za vámi řidič, jenž bude očividně někam spěchat, zrychlíte, abyste mohli přejet do jiného pruhu a tím mu uvolníte cestu.

I když by se zejména v obcích nebo městech měly dodržovat rychlostní limity, mimo obce a města až příliš pomalá jízda může znamenat problém.

Příliš dlouhé čekání na přejetí do vedlejšího pruhu

V autoškole instruktoři své studenty učí, aby byli opravdu opatrní a zodpovědní při přejíždění do vedlejšího pruhu. Jenže v praxi je nutné být trochu průbojnější. Při přejíždění do druhého pruhu se vyplatí zrychlit a nečekat až na poslední možnou chvilku, aby se nestalo neštěstí. Obecně lze říct, že předjíždění doleva je trochu složitější než přejíždění doprava, ale řidič se naučí přejíždět na obě strany, když bude jezdit, jezdit, jezdit.

Nemusíte používat ruční brzdu pokaždé

Instruktoři každého studenta učí, aby při rozjíždění se v kopci použili ruční brzdu. Ruční brzdu však nemusíte používat pokaždé. Sice se jí říká parkovací brzda, ale zatahovat ji v každém mírném kopci nebo na každé křižovatce, to opravdu není třeba. Navíc se vyplatí trénovat si rychlou práci nohou na pedálech.

Pokud se chcete co nejlépe připravit na běžný reálný provoz, rozhodně doporučujeme autoškolu Nobe.cz, která lpí na zkušených lektorech. Ti velice dobře vědí, jak vás na tyto věci připravit. A kde všude v České republice působí? Autoškola Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Praha, ale třeba i autoškola Havířov, tam všude si vás Nobe.cz vezme pod křídla a naučí perfektně řídit.

REKLAMNÍ ČLÁNEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 18:29:36
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku