Domů > Reklamní články

Co hrozí vám a vašemu automobilu? Tipy, jak se chránit


velikost textu:
     
7.května 2019 11:56
 
Možná se děsíte toho, že vaše poklidná cesta po vozovce skončí hrozivou nehodou. Jaké jsou nejčastější příčiny autonehod a jak proti rizikům ochránit sebe i váš vůz?

Doprava Policejní statistiky za leden a únor 2019 hovoří jednoznačně. Nejčastější příčinou autonehod byla některá z řidičských chyb. Zde jsou nejčastější příčiny autonehod a jejich počet.


Policejní statistiky uvádějí i data ohledně druhu nehody, tzn. s čím se automobil srazil.


Kromě srážek s ostatními vozidly a pevnou překážkou se v první části tohoto roku stalo 1687 nehod, způsobené srážkou se zvěří.

Jak se chránit?

Policejní statistiky uvádějí pouze autonehody, nikoliv jiná poškození automobilu (například krupobitím, povodněmi, atd).

To, zda nehoda skončí škodou na zdraví, záleží jen na štěstí a neštěstí řidiče. Výši finanční škody, kterou bude muset řidič platit, však záleží čistě na něm.

V rámci povinného ručení se můžete pojistit nejen proti škodám, které způsobíte na cizím majetku, ale i těm, které někdo způsobí vám. Jaká připojištění si můžete k povinnému ručení sjednat?

    • Střet se zvěří
    • Živelné pohromy
    • Krádež automobilu
    • Pojištění zavazadel
    • Pojištění úrazu


Na portálu Porovnej24.cz, který porovnává ceny autopojištění, jsme zjistili, na kolik povinné ručení s připojištěním vyjde.

Do kalkulace jsme zadali řidiče Škody Fabie, který má bonus 79 měsíců a je mu 40 let.

Výhodou cenového porovnávače je zobrazení velkého množství nabídek i s jejich připojištěními a cenami.

Na kolik řidiče vyjde připojištění v rámci havarijního pojištění? Opět jsme do kalkulace Porovnej24.cz zadali stejné údaje, jako u povinného ručení.


Z porovnání vyplývá, že řidič může ušetřit peníze i komplexních pojistkách s různými typy připojištění. Pokud sáhne po základní variantě pojištění, může za povinné ručení a havarijní pojištění dohromady ušetřit 6451 Kč. V případě, že zvolí rozsáhlejší pojistné krytí s řadou doplňkových rizik, může si sáhnout na úsporu až 8727 Kč.

Vyzkoušejte povinné ručení Porovnej24.cz a ušetřete peníze, které byste jinak zbytečně přepláceli.

REKLAMNÍ ČLÁNEK
Diskuse

 
 
BB - sd
d [url=d]d[/url] [linkdtext](https://google.com) "d":http://sd
 
BlahoslavJurina - BlahoslavJurina
Webová stránka https://slovenskeonlinecasino.com/ je všetko, čo ...

Celkem 2 příspěvků, poslední 27.2.2023 22:07:53.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 18:31:55
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku