Domů > Reklamní články

Čeká vás cesta autem? Nezapomeňte se řádně připravit


velikost textu:
     
28.května 2019 14:33
 
Máte v blízké době naplánovanou delší cestu autem? V tom případě si s sebou nezapomeňte vzít i svačinu. Lahev s vodou je samozřejmostí. Máme pro vás několik tipů, co si s sebou sbalit na cesty.

Ilustrační

Při delších cestách autem se nějaká ta svačinka vždy hodí. Jestli si zabalíte domácí jídlo do krabičky, nebo si koupíte už něco připraveného, je na vás. Dbejte ale vždy na to, že byste jídlo měli mít hotové a připravené, abyste později nemuseli jednotlivé potraviny hledat všude možně. A nezapomeňte na svačinovou pauzu raději vždy zastavit a nejíst za volantem.

Rychlovky do auta

Na cestu autem si sbalte už hotové a připravené jídlo. Ideální jsou sendviče, housky nebo obložený chléb či toast. Přibalte si i ovoce či zeleninu – ideální jsou rajčata, okurky, papriky nebo meloun či jablko nakrájené do krabičky. Chybu neuděláte ani s rychlovkami jako jsou müsli tyčinky či croissanty. Nezapomínejte hlavně na dostatečnou zásobu vody a pitný režim. Láhev mějte vždy při ruce.

Máte více času na přípravu?

Pokud máte před sebou opravdu dlouhou cestu, vyhraďte si čas i na přípravu jídla. Klidně si ho připravte den dopředu a schovejte do krabičky a do lednice. Do auta si pak sbalte i chladící tašku anebo připravte jídlo, které nějaký čas vydrží i ve vyšších teplotách.

A co si můžete připravit?

-        Salát – téměř jakýkoliv, od zeleninového či ovocného až po luštěninový nebo těstovinový.

-        Kuskus – ideální potravina jak na salát, tak i jako příloha k masu nebo zelenině. Nahradit ho můžete i bulgurem nebo quinoou.

-        Tortilly – stačí je naplnit tím, co máte rádi, chybět by nemělo maso, zelenina, sýr.

-        Müsli v poháru – na ranní cesty je nejlepší volbou připravit si müsli. Stačí vám k tomu zavařovací pohár nebo krabička na jídlo či speciální na jogurt, do které si vyskládáte oblíbené müsli s jogurtem a ovocem či oříšky.

-        Tuňák s rýží – nic složitého, a přitom vám dodá potřebnou energii. Připravte si porce den předem do krabiček.

-        Sladká tečka – vhod určitě přijde i něco sladkého. Pokud rádi pečete, můžete si připravit jednoduchý a rychlý koláč, nebo si udělejte lívance či palačinky. Záchranu pak vždy představují i čokoládové tyčinky.

Ať už si na cesty zabalíte cokoliv, před jídlem vždy někde zastavte. Připravujte si lehké jídlo, které můžete případně jíst i rukama, když zapomenete zabalit příbory. Vyhněte se sklu a raději zvolte kompaktnější krabičky na jídlo, výhodně je najdete třeba v akčním letáku Pepco.

Tak šťastnou cestu a dobrou chuť.

REKLAMNÍ ČLÁNEKDiskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

6.6.2023 21:32:16
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku