Domů > Reklamní články

Ještě na autě nemáte alu kola? Podívejte se, jaké mají výhody


velikost textu:
     
11.června 2019 20:32
 
Každý správný motorista neustále hledá něco nového, čím by vylepšil svůj vůz. Jednou z možností, jak zvýraznit vzhled a dosáhnout lepších jízdních vlastností, je pořízení nových hliníkových kol. Na výběr máte z více variant. Jedno ale mají kola z lehkých slitin společné. Mají řadu praktických výhod. V článku se dozvíte, jaké jsou důvody pro jejich pořízení a do jakých situací jsou tyto disky vhodné.

Alukola-obchod.cz

Originální vzhled hliníkových disků

Jednou z velkých předností hliníkových kol je jejich skvělý vzhled. Při správném výběru designu doslova pozvednou celý vůz, který najednou vypadá o třídu dražší. To ocení zejména milovníci aut, kteří si svého miláčka pečlivě hýčkají. Praktické vlastnosti v kombinaci s pěkným vzhledem ale jistě ocení i běžní uživatelé vozidel. Např. alu kola Racing Line nebo HRS se vyrábí ve variantách pro letní nebo celoroční použití. Práci a čas při výměně pneumatik ušetříte nákupem dvou sad kol, která pak budete jednoduše měnit na sezónu. Použití celoročních alu kol během zimních měsíců se nemusíte nijak obávat, jen je dobré jednou za čas kola omýt od soli a dalších posypových látek.

Zlepšení jízdních vlastností

Sportovní vzhled nových hliníkových disků na kola přinese i lepší ovladatelnost a malinko vylepší jízdní vlastnosti. Jak už název napovídá, jde o kola z lehkých slitin, kdy je jejich hmotnost nižší v porovnání s klasickou variantou. To znamená, že jejich nasazení v kombinaci s vhodnými pneumatikami může znamenat snížení celkové spotřeby. Ježdění bude pohodlnější a zároveň něco málo ušetříte. Hliníková kola plně dokazují, že nejsou jenom na ozdobu a v žádném případě nejde o zbytečný rozmar. Výhodou je jistě i snadná údržba. Stačí je pouze ostříkat vodou nebo otřít a jsou zase jako nová. Nevyžadují žádnou speciální péči, a přesto si udržují dlouhou životnost s krásným vzhledem. Tedy za předpokladu, že je hrubě nepoškrábete o obrubník nebo o něco podobného.

Bezpečnost a šetrnost k součástkám vozidla

Alu kola jsou výhodná i díky svým funkčním vlastnostem. Jsou totiž navržena tak, aby bylo chlazení kola a brzd efektivnější. Díky tomu dochází k lepší odezvě a nižšímu opotřebování těchto součástek. Brzdy nepotřebují tak častý servis, a přesto nabídnou spolehlivou funkčnost. Váš vůz tuto vlastnost jistě ocení nejen během horkých letních dnů, ale i kdykoliv jindy. Alu kola jsou vhodná i pro použití s pneumatikami bez duší. Vykoupením za všechny výše zmíněné výhody je však o něco vyšší cena v porovnání s obyčejnými plechovými disky.

Nezapomeňte na nové pneumatiky

Aby byla funkčnost a všechny praktické vlastnosti disků z lehkých slitin naplno využity, je potřeba mít k nim kvalitní pneumatiky (zkuste např. Pneumatiky-Obchod.cz, kde pořídíte jak pneumatiky, tak výše zmíněná alu kola). Pokud se pustíte do investice ve formě nákupu nových kol a nemáte úplně nejnovější pneumatiky, možná je na čase pořídit si nové. Rozdíl určitě poznáte nejenom na spotřebě, ale i na přilnavosti vozu, která je u nových a nezatvrdlých gum mnohem lepší. A když budete u nákupu příslušenství, zauvažujte i nad pořízením bezpečnostních šroubů na kola, ať si pojistíte, že vám je někdo nepovolaný jednoduše nesundá. Praktickou pomůckou pro motoristy je i TPMS elektronický snímač tlaku v pneumatice. Ověříte si, že je správně nahuštěná a může tedy nabídnout všechny své výhodné vlastnosti.

Vyberte si z pestré nabídky vzhledů

Kromě různých rozměrů pro uspokojení majitelů vozidel snad všech značek vás jistě potěší i bohatý výběr vzhledů. S přehledem tak najdete vyloženě sportovní kola, ale i elegantní modely pro povznesení luxusních i běžných vozů. Skladem je až několik tisíc disků, takže ve výsledku můžete mít problém s výběrem jen jedné sady. Nejste si jisti, jak budou kola vypadat v reálu a jen fotka vám nestačí? Pro osobní nákup disků z lehkých slitin a potřebného příslušenství můžete navštívit specializovanou prodejnu Racing Line v Hradci Králové. Zde je možné využít i osobní odběr objednávky vyřízené přes internet a ušetřit tak za poštovné. U všech nabízených kol je samozřejmostí potřebná certifikace zajišťující maximální kvalitu a všechny deklarované vlastnosti. Disky mají všechna osvědčení, což znamená, že jsou naprosto bezproblémové na technických kontrolách i v každodenním provozu. Jen musíte zvolit odpovídající typ a velikost ke svému vozu, protože právě špatný výběr je největším úskalím.

Jak vybrat správná kola?

Možná se ptáte, jak máte vybrat ta pravá kola zrovna pro váš automobil? Odpověď je velmi jednoduchá. Základním předpokladem úspěchu je výběr internetového obchodu, kde mají připravený filtr. Do něj zadáte značku a model vozidla a získáte již přefiltrovanou nabídkou vhodných kol. U některých aut se můžete rozhodnout mezi více rozměry, což je také potřeba zvážit, protože jiná velikost kol lehce ovlivní nejen vzhled, ale i jízdní vlastnosti vozidla. Pokud si nejste jisti, raději svůj výběr ještě ověřte a porovnejte s doporučením výrobce auta.

Na specializovaném obchodě s alu koly najdete i nezbytné příslušenství a pneumatiky, takže můžete svou objednávku pohodlně zkombinovat a pořídit všechno potřebné najednou. Kompletní montážní příslušenství k novým hliníkovým kolům je navíc zdarma, takže po jejich doručení se můžete hned pustit do přezouvání.

Takže jaká kola si pořídíte příště? Zůstanete u obyčejných plechových, nebo se rozhodnete pro lepší variantu v podání krásných a praktických hliníkových kol? Schválně dejte šanci nabídce alu disků a možná se vám nějaký design zalíbí natolik, že ho budete chtít přidat na svůj automobil a vylepšit jeho celkový vzhled.

KOMERČNÍ ČLÁNEK
Diskuse

 
 
honza - alu kola
Já kupoval alu kola na aluapneu.cz a musím říct že fakt super. ...

Celkem 1 příspěvků, poslední 23.10.2021 19:46:29.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

31.5.2023 19:17:08
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku